Meet and Code

Raspberry Pi – čo všetko dokáže minipočítač

V dnešnej dobe sa už s programovaním možno stretnúť takmer kdekoľvek. Našťastie je zároveň aj stále prístupnejšie. Navyše aj samotné technológie sa stávajú stále lacnejšími a široko využiteľnými aj v domácich podmienkach. Hlavnou náplňou našej tvorivej dielne bude praktická názorná ukážka širokého využitia minipočítača “Raspberry Pi” s tipmi a trikmi na jeho použitie v rôznych situáciách, vrátane programovania v jazyku Python, ktoré sa k tejto zostave náramne hodí. Študenti sa tak budú môcť oboznámiť ako s myšlienkou projektu Raspberry Pi, ako aj s jeho rôznorodým využitím. Naučia sa ho použiť v praxi, vďaka čomu následne aj získajú hlbšie poznatky o tom, ako fungujú rôzne technológie.

Naučia sa do tohto počítača zapájať rôzne senzory (zvukový, pohybový, kameru…), a tým zároveň aj pochopia možnosti využitia a kombinovateľnosti. Získajú aj základné vedomosti o programovacom jazyku Python, napíšu základné príkazy a kódy. Dostanú aj odporúčania na následné samovzdelávanie (elearning), vhodné nástroje, tipy a triky. S platformou Raspberry Pi plánujeme pracovať so študentami aj do budúcna, nakoľko má široké uplatnenie a vďaka nej sa ľahšie chápu princípy informatiky či programovania.

Príslušnú aktivitu (projekt) podporil program Techsoup Slovensko, za finančnej podpory spoločností SAP a Haus des Stiftens.

Viac informácií

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com