Európsky týždeň programovania

E@I sa tento rok zapojila do programu akcie „Európsky týždeň programovania“ a na 20.10. si pripravila pre žiakov a študentov v meste Partizánske tento program:

Programovanie – čo dnes letí a ako sa to naučím?

Počítačová gramotnosť je dnes niečo, bez čoho sa takmer žiadny uchádzač o prácu nezaobíde. Medzi najvyhľadávanejšie profesie patria jednoznačne tie z IT-oblasti, Nakoľko sa však informačné technológie vyvíjajú rýchlym tempom, trendy a dopyt sa rýchlo menia a pre mladých nie je ľahké sa vo svete IT vyznať. Navyše nie každý študent, ktorého zaujíma programovanie či informatika všeobecne, daný odbor aj študuje/plánuje študovať. Mnohí z nich sa základy naučili vo voľnom čase, formou samoštúdia. Cieľom podujatia je oboznámiť týchto mladých ľudí so situáciou, aká je v súčasnosti na trhu práce – ktoré programovacie jazyky a technológie sa oplatí učiť a ktoré sú naopak na ústupe a dá sa predpokladať, že ich zamestnávatelia už vyžadovať nebudú. Zároveň sa oboznámia s viacerými platformami a nástrojmi, ktoré im v samoštúdiu významne pomôžu. Podujatie je určené študentom stredných škôl. Pozostáva z úvodnej prednášky s diskusiou a následného workshopu.

Kde?

Gymnázium, Komenského 199/12, 958 01 Partizánske, Slovensko

Kedy?

Piatok 20.10.2017 od 7:50 do 9:50

Vytvor si vlastnú hru – programovanie pre deti

Podujatie je určené pre všetky deti od 10 do 14 rokov, ktoré sa chcú dozvedieť viac o programovaní. Spoznajú editor Scratch, ktorý je obľúbeným nástrojom na výučbu programovania pre žiakov základných škôl. Pomocou neho deti veľmi rýchlo pochopia základné princípy. Jednotlivé príkazy, zrozumiteľne označené v slovenčine, majú tvar farebných puzzle a deti ich skladajú jedno na druhé podľa toho, či sa majú postavičky v hre pretekať, hľadať východ z bludiska alebo napr. vytvárať vlastné melódie. Deti pod vedením učiteľa spoločnými silami vytvoria vlastnú jednoduchú hru, pričom jednotlivé prvky si každý nakreslí/zvolí vlastné. Najlepšie projekty budú zverejnené na našich webových stránkach. Cieľom tohto workshopu je prebudiť v deťoch hlbší záujem o informačné technológie a ukázať im, že základy programovania sa dnes môže naučiť každý. Deti sa oboznámia s editorom Scratch, ktorý je voľne šíriteľný a deti si ho doma môžu bezplatne stiahnuť z internetu.

Kde?

Základná škola, Veľká okružná 1089/19, 958 01 Partizánske, Slovensko

Kedy?

Piatok 20.10.2017 od 10:00 do 13:00

Organizátori

Európsky týždeň programovania sa koná od 7. do 22. októbra a jeho základom je nápad Mladých poradcov (Young Advisors), poradenskej skupiny bývalej komisárky EÚ pre digitálne hospodárstvo a spoločnosť Neelie Kroes. Európsky týždeň programovania podporuje Európska komisia.

Viac informácie: www.meet-and-code.org

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com