Ako sa jazyky učia polygloti

Obľúbená prednáška, ktorá vypredáva kiná po Slovensku, prichádza aj do Partizánskeho!

Učíte sa angličtinu, nemčinu či iný jazyk, a máte pocit, že ste zostali na mŕtvom bode? Neviete sa v jazyku pohnúť napriek dlhým rokom chodenia na kurzy? Možno niečo v učení sa jazykov robíte nesprávne. Čo tak sa inšpirovať od ľudí, ktorí sa tých jazykov naučili už niekoľko?

Jazyková mentorka Lýdia Machová, rodená Partizánčanka, vám prezradí, ako na jazyky idú polygloti – ľudia, ktorí plynule ovládajú viac ako 5 jazykov. Osobne ich pozná niekoľko desiatok a sama sa plynule dohovorí v 7 jazykoch bez toho, aby niekedy žila v zahraničí.

Na prednáške Lýdia porozpráva o niekoľkých polyglotoch a o tom, ako sa učia jazyky. Metód je veľmi veľa, ale všetci polygloti majú niekoľko vecí spoločných. Tieto princípy učenia sa jazykov si môžete aj vy jednoducho osvojiť a zaradiť ich do svojho každodenného života. Nejde totiž o žiadne zložité metódy bifľovania, a nepotrebujete na ne žiaden špeciálny talent.

Najväčší rozdiel medzi polyglotmi a väčšinou ľudí je v tom, že polygloti sa neučia jazyky v škole alebo na kurzoch. Takéto metódy totiž samé osebe nie sú veľmi efektívne, čo všetci veľmi dobre poznáme z vlastnej praxe. Na prednáške vám Lýdia vysvetlí, prečo, a ako to môžete napraviť.

Kto bude prezentovať?

Lýdia Machová je vyštudovaná tlmočníčka a jazyková mentorka. Tlmočila okrem iného bývalú premiérku Ivetu Radičovú, bývalú prvú dámu p. Gašparovičovú na samite 5 prezidentov ako aj svetoznámych rečníkov Tonyho Robbinsa a Briana Tracyho. Počas štúdia angličtiny a nemčiny (ktoré sa začala učiť na 8-ročnom gymnáziu v Partizánskom) sa sama naučila po španielsky a po poľsky, a neskôr aj po francúzsky, rusky a jazyk esperanto, pričom vo všetkých jazykoch sa dnes plynule dohovorí. V apríli minulého roku spustila svoj projekt Jazykový mentoring, v rámci ktorého pomáha ľuďom učiť sa jazyky efektívnejšie a zábavnejšie. Prednáša na medzinárodných konferenciách a jej živých prednášok, ktoré bývajú často vypredané, sa zúčastnili už tisíce ludí.

Pozrite sa, ako je na tom Lýdia s jazykmi na nasledujúcich dvoch videách:

Príďte nabrať novú motiváciu do učenia sa jazykov na prednášku polyglotky, ktorá jazykmi priam žije.

Kde?

Panoramatické kino Partizánske.

Kedy?

25.3.2017, 15:00–17:00.

Vstupné

  • Predpredaj: 3 € / osoba
  • Študenti a dôchodcovia: 2 € / osoba
  • Na mieste (v deň prednášky): 5 € / osoba

Lístky si v predpredaji môžete zakúpiť v kine alebo rezervovať na stránke www.kinope.sk.

Organizátori

Partneri

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com