Dnes na Deň Zeme sa začína EkoKvíz. Zapojte sa a zlepšite si znalosti o environmentálnych témach zábavnou formou!

TS: E@I, Nová Dubnica, 22.4.2021

Pri príležitosti tohtoročného Dňa Zeme sa môžete zapojiť do inovatívneho celoslovenského EkoKvízu na stránke ekokviz.eu. Prebiehať bude každý deň od 22.4. do 21.5.2021 a možno si v ňom zlepšiť hravou formou svoje znalosti v environmentálnych témach. Čo je na EkoKvíze najlepšie? Zapojiť sa môže ktokoľvek celkom bezplatne a ešte aj vyhrať super ekologické ceny!

Táto iniciatíva občianskeho združenia Edukácia@Internet má za cieľ upozorniť na nástrahy súčasnej klimatickej krízy a pozitívne motivovať Slovákov k zmene správania.

Ako presne bude EkoKvíz prebiehať?

EkoKvíz je v podstate krátka vedomostná hra, do ktorej sa hráči môžu zapojiť bezplatne a koľkokrát len chcú. Tento kvíz bude prebiehať od 22.4. do 21.5.2021 na stránke ekokviz.eu a umožní hráčom neustále si zlepšovať svoje vedomosti a najvyššie skóre. Jedna takáto hra obsahuje 12 otázok a trvá cca 3 minúty, čím rýchlejšie odpoviete, tým viac bodov získate a zlepšíte si postavenie v tabuľke. Hráči s najvyšším počtom bodov vyhrajú po skončení podujatia super ceny, ako napríklad renovovaný notebook v hodnote 500 EUR od techsavers či zaujímavé knihy o ekológii.

Ako sa môžem zapojiť? Môžu sa zapojiť aj celé triedy na školách?

Stačí sa zaregistrovať na stránke ekokviz.eu, vytvoriť si profil a môžete sa zapojiť! Samotný EkoKvíz predstavuje neformálny typ vzdelávania na individuálnej báze, no fantázii sa medze nekladú a určite je možné zapojiť doň aj celú triedu. Učiteľ si môže napríklad vytvoriť profil a zdieľať svoju obrazovku pre svojich študentov, čo im umožní spoločne sa zapojiť do kvízu, alebo si môže vytvoriť profil každý študent sám a zdieľať svoj výsledok s učiteľom. Toto sú však len názorné príklady, preto budeme radi, ak si EkoKvíz na Vašej škole prispôsobíte ako Vám to vyhovuje.

Môže v EkoKvíze niečo vyhrať aj celá trieda?

Áno! Konkrétne sadu ekologických a recyklovaných pomôcok pre celú triedu. Stačí sa vyfotiť, ako počas vyučovacích hodín hráte EkoKvíz, pridať fotku na sociálne siete a označiť @ekokviz.eu buď na Facebooku alebo Instagrame EkoKvízu. Po skončení kvízu bude vyžrebovaná jedna trieda, ktorej budú odoslané ceny.

Záštitu nad EkoKvízom prevzala Slovenská komisia pre UNESCO, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku – Ladislav Miko, poslanci Európskeho parlamentu Michal Wiezik, Vladimír Bilčík a Martin Hojsík, Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky, a ambasádorkami EkoKvízu sa stali známe influencerky Nikoleta Kováčová (Surová Dcérka), Katarína Peterová (Ekoistky), Petra Slezáková (Zero Waste Slovakia) a Vegan Petra.

Želáme všetkým veľa úspechov!

 

Peter Roman

PR manažér | EkoKvíz

Edukácia@Internet (E@I)

E-mail: peter.roman@ekokviz.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.