LingvaKvíz

Druhý ročník hry LingvaKvíz sa začína práve dnes, čaká Vás v ňom veľa zábavy a zaujímavých poznatkov o jazykoch

TS: E@I, Nová Dubnica, 24.9.2021

 

Pri príležitosti tohtoročného Európskeho dňa jazykov (26.9.) môžete využiť možnosť zapojiť sa do LingvaKvízu, celoslovenského vedomostného online kvízu, ktorý bude na stránke https://kviz.lingvafest.sk prebiehať celý mesiac od dnes (24.9.) do 23.10.2021. Druhý ročník tohto kvízu Vám znova ponúka možnosť zlepšiť si svoje jazykové znalosti hravou formou, bezplatne a navyše vyhrať fantastické hodnotné ceny!


LingvaKvíz je primárne určený študentom stredných a vysokých škôl na celom Slovensku, no taktiež každému, kto sa o tieto témy zaujíma. Do tohto jednoducho hrateľného kvízu sa po registrácii môžu hráči bezplatne zapojiť koľkokrát chcú a v priebehu trvania kvízu si zasúťažiť o 140 cien, ako napríklad jazykový pobyt v Kanade v hodnote 620 EUR, notebook, smartfóny, čítačky kníh a mnoho ďalších.

 

Účastníkom bude v každej hre ponúknutých 12 otázok, pričom vždy len jedna z možností je správna. Na každú otázku budú mať účastníci maximálne 20 sekúnd a cieľom kvízu je nazbierať čo najviac bodov a zlepšiť si tak svoje vedomosti a zároveň postavenie vo finálnej tabuľke. Zapojiť sa do kvízu bude možné pomocou smartfónu či počítača a kvíz bude hrateľný buď priamo prostredníctvom vyššie uvedenej stránky alebo cez mobilnú aplikáciu.

 

Organizátorom podujatia je medzinárodná mládežnícka organizácia Edukácia@Internet (E@I), ktorá realizuje online vzdelávacie portály, zamerané na interkultúrne vzdelávanie, jazyky, technológie a environmentálne témy. Spoluorganizátormi sú taktiež Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a EPALE – Elektronická platforma vzdelávania dospelých v Európe. Ambasádorkou tohto projektu sa stala známa moderátorka Adela Vinczeová, ktorá sama ovláda viacero jazykov na veľmi dobrej úrovni a sama si uvedomuje potrebu znalosti jazykov v súčasnom svete.

 

Koordinátor o.z. Edukácia@Internet, Peter Baláž, takto opisuje svoje pocity pred začiatkom LingvaKvízu: „Celý náš tím si uvedomuje urgentnosť a závažnosť jazykovej situácie na Slovensku, a preto prichádzame s inovatívnym riešením, LingvaKvízom, vďaka ktorému sa na Slovensku môže výraznejšie rozšíriť povedomie o dôležitosti učenia sa cudzích jazykov. Veríme, že náš kvíz bude pre hráčov prínosný a že sa pri ňom skvelo zabavia. Zároveň majú aj šancu získať veľmi zaujímavé ceny, tak prečo to neskúsiť?

 

Týmto by sme Vás taktiež chceli pozvať na sledovanie slávnostného otvorenia LingvaKvízu, ktoré sa bude konať online naživo na Facebooku v deň spustenia kvízu (24.9.) o 10:00. Slávnostné otvorenie je možné sledovať na tomto odkaze.

Ak máte záujem o viac informácií, obráťte sa na:

 

Peter Roman

PR manažér | LingvaKvíz

Edukácia@Internet (E@I)

E-mail: peter.roman@lingvafest.sk 

 

Dnes na Deň Zeme sa začína EkoKvíz. Zapojte sa a zlepšite si znalosti o environmentálnych témach zábavnou formou!

TS: E@I, Nová Dubnica, 22.4.2021

Pri príležitosti tohtoročného Dňa Zeme sa môžete zapojiť do inovatívneho celoslovenského EkoKvízu na stránke ekokviz.eu. Prebiehať bude každý deň od 22.4. do 21.5.2021 a možno si v ňom zlepšiť hravou formou svoje znalosti v environmentálnych témach. Čo je na EkoKvíze najlepšie? Zapojiť sa môže ktokoľvek celkom bezplatne a ešte aj vyhrať super ekologické ceny!

Táto iniciatíva občianskeho združenia Edukácia@Internet má za cieľ upozorniť na nástrahy súčasnej klimatickej krízy a pozitívne motivovať Slovákov k zmene správania.

Ako presne bude EkoKvíz prebiehať?

EkoKvíz je v podstate krátka vedomostná hra, do ktorej sa hráči môžu zapojiť bezplatne a koľkokrát len chcú. Tento kvíz bude prebiehať od 22.4. do 21.5.2021 na stránke ekokviz.eu a umožní hráčom neustále si zlepšovať svoje vedomosti a najvyššie skóre. Jedna takáto hra obsahuje 12 otázok a trvá cca 3 minúty, čím rýchlejšie odpoviete, tým viac bodov získate a zlepšíte si postavenie v tabuľke. Hráči s najvyšším počtom bodov vyhrajú po skončení podujatia super ceny, ako napríklad renovovaný notebook v hodnote 500 EUR od techsavers či zaujímavé knihy o ekológii.

Ako sa môžem zapojiť? Môžu sa zapojiť aj celé triedy na školách?

Stačí sa zaregistrovať na stránke ekokviz.eu, vytvoriť si profil a môžete sa zapojiť! Samotný EkoKvíz predstavuje neformálny typ vzdelávania na individuálnej báze, no fantázii sa medze nekladú a určite je možné zapojiť doň aj celú triedu. Učiteľ si môže napríklad vytvoriť profil a zdieľať svoju obrazovku pre svojich študentov, čo im umožní spoločne sa zapojiť do kvízu, alebo si môže vytvoriť profil každý študent sám a zdieľať svoj výsledok s učiteľom. Toto sú však len názorné príklady, preto budeme radi, ak si EkoKvíz na Vašej škole prispôsobíte ako Vám to vyhovuje.

Môže v EkoKvíze niečo vyhrať aj celá trieda?

Áno! Konkrétne sadu ekologických a recyklovaných pomôcok pre celú triedu. Stačí sa vyfotiť, ako počas vyučovacích hodín hráte EkoKvíz, pridať fotku na sociálne siete a označiť @ekokviz.eu buď na Facebooku alebo Instagrame EkoKvízu. Po skončení kvízu bude vyžrebovaná jedna trieda, ktorej budú odoslané ceny.

Záštitu nad EkoKvízom prevzala Slovenská komisia pre UNESCO, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku – Ladislav Miko, poslanci Európskeho parlamentu Michal Wiezik, Vladimír Bilčík a Martin Hojsík, Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky, a ambasádorkami EkoKvízu sa stali známe influencerky Nikoleta Kováčová (Surová Dcérka), Katarína Peterová (Ekoistky), Petra Slezáková (Zero Waste Slovakia) a Vegan Petra.

Želáme všetkým veľa úspechov!

 

Peter Roman

PR manažér | EkoKvíz

Edukácia@Internet (E@I)

E-mail: peter.roman@ekokviz.eu

EkoKvíz – nový vedomostný online kvíz zameraný na environmentálne témy

LingvaKvíz, ktorého otázky pomohli Slovákom zlepšiť si svoje znalosti v cudzích jazykoch, umožnil občianskemu združeniu Edukácia@Internet nadobudnúť kľúčové skúsenosti pri vytváraní kvízov, ktoré plánuje uplatniť pri svojom najnovšom projekte. EkoKvíz bude spustený už tento rok na Deň Zeme, a rovnako ako jeho predchodca, aj cieľom EkoKvízu je  bezplatne vzdelávať Slovákov v pálčivých témach súčasnosti.

 

Čo je to EkoKvíz?

EkoKvíz je celoslovenský vedomostný online kvíz, ktorý má za cieľ pozitívne motivovať Slovákov k tomu, aby sa správali ekologickejšie, teda s väčším ohľadom na planétu Zem. Slováci v ňom budú môcť bezplatne a hravou formou získať potrebné vedomosti o environmentálnych témach, ako aj nástrahách súčasnej klimatickej krízy a možnostiach zmiernenia ich negatívneho dopadu. Kvíz bude prebiehať každý deň počas jedného mesiaca od 22.4. do 21.5.2021 a je primárne určený študentom stredných a vysokých škôl na celom Slovensku, no taktiež aj každému, kto sa o tieto témy zaujíma.

 

Čo je cieľom EkoKvízu?

  • zvýšiť všeobecný prehľad o environmentálnych témach a cieľoch trvalo udržateľného rozvoja, ktoré stanovila OSN v roku 2015
  • informovať o dopade správania Slovákov na planétu Zem
  • pozitívne motivovať Slovákov k tomu, aby sa správali ekologickejšie/šetrnejšie k našej planéte
  • pomôcť k naplneniu Agendy 2030 na Slovensku

 

V čom bude EkoKvíz výnimočný?

EkoKvíz prinesie svojim hráčom možnosť vzdelávať sa inovatívnou a nenáročnou hravou formou. Začiatok kvízu je naplánovaný symbolicky na Deň Zeme (22.4.), pričom kvíz bude možné hrať priamo na webovej stránke ekokviz.eu alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie. Organizátori kvízu chcú motivovať hráčov kvízu k zodpovednému správaniu tým, že najšikovnejší hráči s najvyšším počtom bodov budú odmenení cenami, ktoré budú hlavne ekologické, lokálne a udržateľné. Takýmto spôsobom budú poznatky o environmentálnych témach rozšírené najmä medzi slovenskou mládežou, no zároveň sa zabezpečí aj podpora lokálnych výrobcov, predajcov a pestovateľov a v neposlednom rade prispejeme k naplneniu cieľov trvalo udržateľného rozvoja.

 

Ak Vás myšlienka EkoKvízu oslovila a ak prejavíte ochotu pomôcť k jej naplneniu, budeme radi, ak sa rozhodnete dať lajk na našu stránku na Facebooku a Instagrame, ako aj rozšíriť povedomie o tomto plánovanom podujatí vo svojom okolí, či už na sociálnych sieťach, alebo iným spôsobom. Vaša podpora by nám nesmierne pomohla zabezpečiť potrebný dosah na Slovenské publikum, čo by následne znamenalo aj väčšiu zmenu v správaní Slovákov a teda aj viditeľnejší rozdiel v boji proti klimatickým zmenám.

LingvaKvíz

Prvý ročník Lingvakvízu zožal na Slovensku nečakaný úspech

Prvý ročník inovatívneho online vedomostného jazykového Lingvakvízu zožal na Slovensku nečakaný úspech.

Celoslovenský zábavný online kvíz, zameraný na cudzie jazyky, LingvaKvíz, bol nedávno ukončený. Tento inovatívny kvíz bol zorganizovaný pri príležitosti Európskeho dňa jazykov, ktorý sa každoročne oslavuje 26. septembra. Súčasná celosvetová pandémia podnietila vznik tohto kvízu, keďže hlavní organizátori LingvaKvízu, občianske združenie Edukácia@Internet(link sends e-mail) (E@I), mali pôvodne v pláne zorganizovať 3. ročník najväčšieho jazykového festivalu na Slovensku: “LingvaFest”, ktorý bol však presunutý na budúci rok. LingvaKvíz odštartoval 25. septembra (v predvečer Európskeho dňa jazykov) a prebiehal celý mesiac až do 24. októbra. Účastníci sa doň mohli kedykoľvek a kdekoľvek zapojiť a bezplatne si zlepšovať svoje znalosti v cudzích jazykoch, ako aj všeobecný prehľad o nich aj počas obdobia pandémie. Na stránke kvízu (https://kviz.lingvafest.sk/) už teraz samotný kvíz hrať nemožno, zato si tam možno pozrieť zoznam 100 najlepších hráčov, ktorí od sponzorov súťaže získajú hodnotné ceny.

Hlavná stránka LingvaKvízu
Náhľad na hlavnú stránku LingvaKvízu

(viac…)

6 najlepších bezplatných fotobánk pre vzdelávanie v roku 2020

“Lepšie raz vidieť ako stokrát čítať” platí aj pre vzdelávanie dospelých. Učebné pomôcky, a tiež marketingové materiály, ktoré vhodne využívajú grafiku majú navrch oproti bloku textu. Ak však nemáte po ruke schopného grafika, tvorba vlastných vizuálov môže byť náročná. Našťastie, na internete môžete ľahko nájsť hotové, vysoko kvalitné obrázky na okamžité použitie a to bezplatne a legálne. Prinášame Vám výber 6 takých webov (fotobánk). (viac…)

Polski.info – platforma na učenie sa druhého najpoužívanejšieho slovanského jazyka je tu!

„Mówisz po polsku?” Ak je vaša odpoveď stále „nie”, no máte záujem sa tento pestrý slovanský jazyk naučiť, máte teraz skvelú príležitosť! Z dielne E@I totiž v spolupráci s kolektívom medzinárodných partnerských organizácií vychádza nová e-learningová platforma polski.info, ktorá poteší samoukov cudzích jazykov po celom svete. Len tak pre zaujímavosť – vedeli ste, že Poľština je druhým najpočetnejším slovanským jazykom na svete? Počet hovoriacich je približne 50 miliónov.  

(viac…)

Slovenských polyglotov nezastaví ani vírus – aj v tomto roku organizujú najväčšie stretnutie jazykových nadšencov na svete!

Už o niekoľko týždňov sa bude konať každoročné medzinárodné stretnutie s názvom Polyglot Gathering (Stretnutie polyglotov). Čo to však znamená, ak je nejaký človek polyglot? Ako polyglot sa môže označiť každý, koho zaujímajú cudzie jazyky a kto sa aktívne učí viaceré z nich vo voľnom čase. V minulom roku sa toto stretnutie konalo už tretíkrát po sebe na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave a celkovo sa ho zúčastnilo 653 ľudí z vyše 60 krajín sveta. Tento rok sa však polygloti nestretnú fyzicky pod jednou strechou, ale ich stretnutie sprostredkujú virtuálne “videokonferenčné hovory”. Podujatie Polyglot Gathering Online bude totiž premiérová online verzia najväčšieho svetového podujatia pre jazykových nadšencov, ktorá sa bude konať 29.-31. mája a zúčastniť sa ho môžete aj Vy z pohodlia svojho domova! (viac…)

Online vzdelávanie zo Slovenska – bezplatné weby (nie len) v čase karantény

V tomto neľahkom čase, keď je školstvo odkázané na dištančné vzdelávanie kvôli Koron-vírusu, má každý vhodný materiál, ktorý sa dá použiť v rámci vyučovania cenu zlata. Existuje ale pomerne veľa rôznych materiálov, ktoré sú k dispozícii a dokonca úplne zadarmo. Často o nich iba konkrétna osoba (učiteľ, rodič, študent) nevie, nakoľko je ten obsah príliš “roztrúsený” kade-tade po internete.

Aj na Slovensku vznikajú veľmi kvalitné projekty, ktoré vedia byť veľmi prospešné v tejto zložitej dobe – aj keď nevznikali s tým zámerom. E-learning je práve teraz viac ako potrebný – je nevyhnutnosťou. V meste Partizánske už 15 rokov funguje občianske združenie, ktoré sa práve e-learningu venuje naplno. Edukácia@Internet (v skratke E@I – https://ikso.net/sk/) realizuje mnohojazyčné bezplatné vzdelávacie portály, ktoré slúžia hocikomu s pripojením na internet.

Ako o sebe hovoria priamo na stránke: Sme medzinárodná mládežnícka organizácia so sídlom v Partizánskom, ktorá podporuje medzinárodnú spoluprácu a komunikáciu na celom svete. Realizujeme vzdelávacie projekty zamerané na interkultúrne vzdelávanie, na jazyky a používanie moderných technológií.

Zo Slovenska, ale svetové

Výhodou dnešného sveta je, že sa veľké a úspešné projekty dajú realizovať pokojne aj na Slovensku. To platí aj v prípade združenia E@I – viaceré z portálov, na ktorých združenie pracovalo, sa stali veľmi široko používané a obľúbené u ľudí celosvetovo. Ako hovorí koordinátor združenia Peter Baláž: “V súčasnosti naše weby využívajú ľudia doslova z celého sveta – veď len na stránku na výuku slovenčiny nám už zavítali ľudia z vyše 200 krajín! A to nehovorím o nemčine alebo ruštine. Je za tým samozrejme kus roboty a veľmi dobre vytvorený obsah i technické spracovanie, na ktorom participujú viaceré organizácie z rôznych krajín EÚ. A v neposlednom rade podpora Európskej komisie, v dnešnej dobe hlavne vďaka programu Erasmus+. Bez ich podpory by sme nezrealizovali takmer nič. Ale netreba cestovať do Silicon Valley, či do Hong Kongu, ak chce človek urobiť niečo užitočné, aj s celosvetovým dosahom – dá sa to aj v meste Partizánske. 🙂

(viac…)

Slovake.eu – internetová platforma na učenie sa slovenčiny sa úspešne šíri po svete

Portál Slovake.eu je bezplatný portál na učenie sa slovenčiny cez internet. E-learning je v súčasnosti čoraz bežnejším a častejším spôsobom učenia sa. O výučbu slovenského jazyka cez internet sa zaujímajú nielen cudzinci žijúci na území Slovenska, ale aj partneri v zmiešaných manželstvách, obyvatelia v pohraničných oblastiach, imigranti, študenti, turisti či dokonca naši maturanti v období maturity zo slovenského jazyka. Všetkým záujemcom poskytuje stránka slovake.eu možnosť zadarmo sa oboznámiť so slovenčinou už pred ich príchodom do našej vlasti. (viac…)

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com